Trending

Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 [video]

Σε έναν αγώνα του Champions League που ο Ολυμπιακός  φάνηκε να δείχνει ευρωπαϊκό πρόσωπο κατάφερε να κερδίσει 1-2 τη Μονπελιέ εκτός έδρας.

Στο πρώτο ημίχρονο η επικράτηση της Μονπελιέ ήταν σχεδόν καθολική. Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου κατάφερε να σημειώσει γκολ στο 49' με τον Σαρμπονιέ σε φάση που ελέγχεται για φάουλ.

Η αντίδραση του Ολυμπιακού ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο οπότε και κατάφερε να ισοφαρήσει με τον Τοροσίδη στο 73'. Από τη στιγμή εκείνη και μέχρι τη λήξη του αγώνα το παιχνίδι έγινε πιό ανοικτό και από τις δύο ομάδες. Και στις καθυστερήσεις ο Μήτρογλου πέτυχε το νικητήριο γκολ που σημαίνει πολλά για τη μετέπειτα πορεία του Ολυμπιακού στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση.